Užitečné info

 

Odpovídáme na nejčastější otázky týkající se stavebnice Flexi Element.

Chtěli jsme, aby název vystihoval vlastnosti produktu. Flexi = flexibilní, můžete si postavit tvar jaký chcete, přizpůsobit velikost atd. Element = základ všeho.

Vývoj i výroba je naše - společnosti KASKO spol. s r.o. Vyvíjeli ho naši konstruktéři více než dva roky. Na první pohled jednoduchý výrobek, je ale velice náročné ho vyrobit (např. aby všechny strany byly kolmé). Vyrábíme na Moravě ve Slavkově u Uherského Brodu.

Cenu záhonu si můžete spočítat online u některého z vybraných partnerů, které naleznete v záložce "Kde koupit"

Jedna kostka Flexi Element má rozměr 25 x 12,5 x 15 cm (DxŠxV).

Při skládání kostek na sebe je každá další řada vyšší o 12 cm, a to z důvodu zapuštění kostky.

Každá další řada má tedy výšku 27cm, 39 cm, 51cm atd.

Jednoduchost: Nepotřebujete žádné další nářadí, stavebnici Flexi Element stačí jen složit.

Výdrž: Recyklovaný plast, ze kterého se stavebnice Flexi Element vyrábí, je odolnější vůči povětrnostním podmínkám a hnilobě než dřevo z palet.

Čistota materiálů: Palety mohou být kontaminovány chemikáliemi nebo plísněmi, což může být škodlivé pro zdraví a rostliny. Flexi Element používá testovaný materiál, který je bezpečný.

Údržba: Stavebnice Flexi Element je méně náchylná k poškození a vyžaduje méně údržby než dřevo z palet, které se může rozpadat a bude potřebovat pravidelnou údržbu.

U všech výrobků přemýšlíme nad funkčností a také nad ekologií. Snižujeme spotřebu materiálu na minimum při zachování maximální možné funkčnosti a pevnosti. Více než 90% zahrad (dle našeho průzkumu) je budováno na navážce, která velice často obsahuje kameny a pevné části. Až vrchní vrstva je tvořena kvalitní zeminou bez kamenů. Z těchto důvodů jsme zvolili tuto kratší délku kolíku (hřebu). Nenaráží do kamenů a jeho délka je dostatečná (ve standardní půdě) k ukotvení záhonu.

Pokud máte záhon do výše tří pater (cca 38 cm) není potřeba zpevňovat. Při vyšší výšce se doporučuje svázat drátem viz video. Nebo můžete vysypávat jednotlivé kostky pískem, zeminou atd.

Do libovolné. Nicméně z hlediska ergonomie je doporučená výška max. 72 cm (při standardním vzrůstu).

Optimální výška jsou čtyři patra Flexi kostek (tj. cca 50 cm). 

Díky speciálním zácvakům, pravoúhlému tvaru a skládání přes sebe.

Díky přísadě pro UV stabilizaci je ve standardním českém podnebí materiál odolný minimálně 10 let.

Výrobek je testován dle stejných norem jako dětské hračky. Škodlivé látky neuvolňuje.

Ano, kostky Flexi Element lze snadno rozebrat.

Jednodušší výroba a univerzální použití.

Dle našeho obchodního průzkumu jsme si ověřili modernost (zájem) tohoto povrchu. Například imitace ratanu se již tolik neprodává (nekupuje), protože tento reliéfní povrch se zanáší nečistotami. Proto má náš povrch moderní betonový design a je hladký. Díky tomu je bezúdržbový.

Ne, je použit houževnatý materiál s ohledem na to, že se zatlouká kladivem do země. Aby vydržel a neohýbal se.

Ve dně každé kostky je 8 odvodňovacích otvorů. Doporučujeme při kotvení použít 4 otvory pro kotvící kolíky (hřeby). Čtyři zbylé otvory jsou dostatečné na odvod přebytečné vody.

Vstřikováním plastů.

Používáme 100% recyklovaný materiál (plast) z průmyslové výroby. Tento plast je recyklován a testován před výrobou, aby splnil všechny naše požadavky.

Ano, skládáním a vzájemným zajištěním. Samozřejmě je nutné vzít v úvahu konkrétní velikost, výšku atd. a podle toho zajistit například armovacím železem.

Žebra zvyšují pevnost a stabilitu kostky.

Ano, použijte vhodnou barvu na plast.

Údržba není nutná, Flexi Element je navržen a vyráběn jako bezúdržbový.

Stačí pouze srovnat povrch (zajistit vodorovnost). Část zapuštěnou do svahu není nutné čímkoliv obalovat a chránit.

Hmotnost jedné kostky je 508 gramů.

Flexi Element se skládá jako stavebnice na sebe (přes sebe). Speciální zácvaky stačí jen lehkým tlakem zacvaknout a je to.

Pokud chcete rozdělat kostky od sebe, stačí šroubovákem přiměřeně zatlačit na zácvak. Pak už je dostanete jednoduše od sebe.

Použijte stejný postup jako se používá u květináčů - na každý otvor dát kamínek. Voda může odtékat, ale zemina se nebude vyplavovat.

Recyklací snižujeme odpad - nevytváříme nový plast. Flexi Element vyrábíme z plastů, které by jinak skončily na skládce či ve spalovně.

Máme spočítáno (od externí certifikované firmy), že použitím recyklovaného plastu, oproti tomu kdybychom vyráběli z originálního materiálu, snižujeme uhlíkovou stopu až o 80%.

Napište nám

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.